مرکز دیالیز

با توجه به راهنمایی های مسئولین محترم اداره بیماریهای خاص دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان رضوی و اخذ موافقت اصولی از دانشگاه مذکور با توجه به گزارش ذیل:

« طبق آخرین اخبار رئیس انجمن نفرولوژی ایران ، اعلام شده که امسال ۵ هزار و پانصد بیمار تازه به تعداد بیماران دیالیز اضافه شده ، این در حالی است که دولت بیمه بیماران نارسائی مزمن و پیوند کلیه را بیشتر نمی کند و این بیماران ۸۰% هزینه را خود پرداخت می کنند. سال قبل ۲۴ هزار بیمار دیالیزی وجود داشت که امسال ۵ هزار پانصد بیمار به آن اضافه می شود به طور کلی در کشور هر ۷۵ نفر در یک میلیون نفر دارای نارسائی کلیه اند. »

گزارش فوق مسئولین درمانگاه سیدالشهداء (ع) را بر آن داشت تا با اخذ موافقت اصولی و بهره برداری با همکاری و همیاری خیّرین ، بخش دیالیز را در زمینی به مساحت ۳۵۰ متر مربع در چهار طبقه طراحی و نقشه ساختمان آن را به تائید کارشناسان دانشگاه پزشکی برساند. دو طبقه از ساختمان آن ساخته و در سال ۱۳۹۳ آماده بهره برداری شد.

ابتدا طبقه همکف با استقرار ۱۲ تخت و با تجهیزات کامل و دستگاه های پیشرفته افتتاح و پذیرش بیمار آغاز شد و پس از گذشت سه سال فعالیت مدام ، مراجعه بیمار زیادتر شد. ناچار طبقه اول با استقرار ۱۸ تخت آماده و بیماران به طبقه اول منتقل شدند.به دلیل این که بیماران پس از آماده شدن جهت ورود به بخش دیالیز باید زمانی را در انتظار باشند ، لذا در سالن ورودی دکوراسیون ، کتابخانه و وسایل … بخش طراحی شده تا بیماران آسایش بیشتری داشته باشند.

قابل توجه اینکه مسئول بخش دیالیز با امکانات مجهز موجود از طرف داشنگاه علوم پزشکی به عنوان آموزش پرستاران بخش دیالیز انتخاب شده و هم اکنون مشغول خدمت آموزش می باشد.

چون محل درمانگاه حاشیه شهر و در منطقه مستضعف نشین قرار گربته و بیماران آن از طبقه درآمدی پایین می باشند و توانایی پرداخت هزینه رفت و آمد و تهیه دارو های تجویز شده بعد از دیالیز را ندارند ، هیئت مدیره خیریه سیدالشهداء(ع) هزینه ایاب و ذهاب و همچنین هزینه دارو های بعد از دیالیز که توسط پزشک تجویز شده پرداخت می نمایند که در کل مبلغ قابل توجهی می شود.

در این بخش دستگاه‌های R.O پیشرفته و دستگاه های دیالیز فریزینوس آلمانی خریداری و نصب گردیده و آماده به کار می باشد.شایان ذکر است زمین،ساختمان،تاسیسات و امکانات مربوط توسط خیرین و با همت هییت مدیره موسسه تهیه،ساخته و از محل کمک های مردمی اداره می شود و در ادامه م تکمیل نهایی ساختمان و تجهیزات نیاز به همکاری شما مردم خیر و نیکوکار می باشد.

اتاق RO
اتاق RO
اتاق RO

 


فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

2 دیدگاه در “مرکز دیالیز

درود بر شما
پزشک نفرولوژی هر از چه مدت وضعیت بیماران روی تخت را ویزیت و بررسی می نمایند؟
۲٫ بازه آزمایشات دوره ای شما چه مدت هست؟
۳٫ در این مرکز تغذیه بیماران دیالیز به چه شکل می باشد؟

درود بر شما دوست عزیز،
۱٫ حداقل هفته ای یکبار
۲٫ آزمایشات مختلفی گرفته میشه که داخل هر کدوم از فاکتور های مختلف بیمار آزمایش گرفته میشه یعنی بازه های یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یکساله داره که مثلا در آزمایش یکساله که کاملترین آزمایش هست از وضعیت کلی بیمار آزمایش تهیه می‌شود.
۳٫ سه شیفت هست، صبحانه، چاشت و نهار / نهار و چاشت/ شام و چاشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *